FANDOM


Bielak

Anioł!

Dr Burrows na widok bielaka.

Bielaki - rodzaj wielkich, uskrzydlonych owadów żyjących w Czeluści. Są drapieżne i mięsożerne. Latają z ogromną szybkością i zwinnością. Na ich tułowiach żyją małe pajęcze małpy. Oprócz tradycyjnych metod unicestwiania organizmów żywych, można je zabić używając N,N-Dietylo-m-toluamidu, przez Martę nazywanego anyżkowym ogniem. Według słów Kolonistki owady te wylatują czasami do Głębi.

Will uważał, że Bielaki żyły kiedyś na powierzchni. Jego ojciec potwierdził tę tezę, a nawet więcej - myślał, że mogły żyć na ziemi jeszcze w starożytności, ponieważ według niego anioły mogły mieć swój początek właśnie w podobnych do nich bielakach.

WyglądEdytuj

Bielaki najbardziej przypominają skrzydlatych ludzi. Mają biały kolor ciała (stąd nazwa), głowę podobną do ludzkiej i rozdwojony odwłok, podobny do nóg. Od ludzi odróżnia je jednak paszcza w kształcie piłki do rugby najeżona ostrymi zębami, i czułek na czubku głowy, ze światełkiem na końcu. Bielaki mają na głowie dwa szare narządy wyglądające jak oczy, choć tak naprawdę są to swego rodzaju uszy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki