FANDOM


Znak zapytania

-Co to jest?

-Nie mam pojęcia. Może to jakiś akronim?

"Bunkier Styksów" to nazwa nieoficjalna. Oznacza to, że nie występuje w książce, tylko została wymyślona na potrzeby artykułu.


Bunkier Styksów - wielki kompleks ze zbrojonego betonu stojący na Wielkiej Równinie. Ma wielkie, grube na metr ściany. Wewnątrz znajdowały się cele ze szklanymi ścianami oraz makabryczne preparaty naukowe. Styksowie zamykali w celach ludzi, a następnie testowali na nich broń biologiczną. W trzeciej części Drake przebija się przez bunkier maszyną górniczą Koprolitów i wysadza budynek potężną eksplozją od środka.

FunkcjaEdytuj

Wbrew nazwie, bunkier Styksów nie był schronieniem. Jego ściany miały zapobiec ewentualnemu wyciekowi śmiertelnych drobnoustrojów, które są tu testowane na Kolonistach i renegatach schwytanych w Głębi. Kiedyś mógł być czymś w rodzaju koszar albo garnizonu, kiedy Styksowie wykorzystywali Koprolitów do kopania surowców dla dopiero powstającej Kolonii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki