FANDOMPostać
Cal Jerome
Fanart zrobiony przez użytkownika dewiantartu Adeca
Imię i nazwisko Caleb Jerome
Rasa Kolonista
Rodzice John i Sara Jerome
Miejsce urodzenia Kolonia
Miejsce zgonu Czeluść
Śmierć Zastrzelony przez Graniczników

Caleb "Cal" Jerome - młody Kolonista, młodszy brat Willa.

RasaEdytuj

Kolonista

RodzinaEdytuj

WyglądEdytuj

Cal, tak jak wszyscy Koloniści czystej krwi, jest albinosem - ma białe włosy, jasnoniebieskie oczy i brakuje mu w skórze pigmentu, przez co wykazuje się brakiem odporności na promienie UV zawarte w promieniach słonecznych. Jak zostało zauważone przez m. in. Chestera, Cal jest uderzająco podobny do swojego starszego brata. Obaj wykazują także podobieństwo do swojej matki.

CharakterEdytuj

Cal wydaje się być nieco nieodpowiedzialny i impulsywny, często działa bez zastanowienia. Wykazuje także cechy hipokryzji, kiedy sam karci Willa i Chestera za popędliwość. Gardzi większością Górnoziemców, np. Chesterem czy dr Burrowsem, co jest prawdopodobnie spowodowane wychowaniem w Kolonii, gdzie każdemu Koloniście Styksowie wpajają rasizm w stosunku do mieszkańców powierzchni. Pomimo wielu wad, Cal był bardzo przywiązany do rodziny. Kochał swojego brata, którego przez większość życia nie znał, kochał swoich rodziców, chociaż ojciec był surowym człowiekiem z obsesją na punkcie przestrzegania prawa, a matka porzuciła młodszego synka, uciekając na powierzchnię. Kochał i darzył szacunkiem swoją babcię i swojego wuja, bardzo też rozpaczał po ich śmierci.

RelacjeEdytuj

WillEdytuj

BartlebyEdytuj

PrzeszłośćEdytuj

Ten oraz poniższe artykuły, do "Tunele: Głębiej" włącznie, wymagają uzupełnienia

FabułaEdytuj

TuneleEdytuj

Cal poznaje Willa, kiedy wraz z ojcem odwiedzają go w areszcie. Później zabiera stamtąd brata i Will zostaje członkiem rodziny. Po nieudanej próbie uratowania Chestera, Cal wraz z Willem i Bartlebym ucieka do Wiecznego Miasta, a potem do Górnoziemia. Po wyzdrowieniu rozchorowanego Willa wracają do Kolonii, gdzie spotykają się z wujem Tamem i Imago Freebone'em. Dzięki bohaterskiej śmierci wuja obaj chłopcy uciekają z Imago, by potem z jego pomocą "załapać się" na pociąg wiozący Chestera do Głębi.

Tunele: GłębiejEdytuj

Wraz z Willem wskakują do pociągu górników. W Głębi „umiera” – jak się później okazuje zostaje sparaliżowany. Drake ratuje go. W finałowej scenie ginie – zostaje zastrzelony przez Styksów. Jego ciało wpada wraz z Chesterem, Willem, Elliott i kotem wpadają w Otchłań.

Tunele: OtchłańEdytuj

Kiedy Will, Chester, Elliott i Bartleby spadają w głąb Czeluści, ciało Cala zahacza o grzybową półkę i zatrzymuje pozostałą czwórkę. Później znajduje je Will, znajduje w jego plecaku: bukłak z wodą i paczkę orzeszków ziemnych, po czym wyplątuje Cala z siatki, o którą zahaczył, i zrzuca go z półki, twierdząc, że ten nigdy nie lubił wysokości. Tym samym Will żegna się z bratem i odprawia mu swoisty pogrzeb. W Ogrodzie Drugiego Słońca Will stawia mu pomnik.