FANDOM


Znak zapytania

-Co to jest?

-Nie mam pojęcia. Może to jakiś akronim?

"Machiny Koprolitów" to nazwa nieoficjalna. Oznacza to, że nie występuje w książce, tylko została wymyślona na potrzeby artykułu.Koparki Koprolitów - olbrzymie pancerne maszyny drążące tunele. Są napędzane parą. Zostały zapewne zaprojektowane przez Styksów lub Kolonistów - Koprolici nie posiadają takiej myśli technicznej, ale umieją nimi sterować, co pewnie przekazują sobie z pokolenia na pokolenie.

WyglądEdytuj

Koparki Koprolitów przypominają dzisiejsze TBM. Różnicą jest to, że te machiny wykonane są wyłącznie z pancernej, często powgniatanej stali, i że poruszają się na trzech gąsienicach z tego jednej sterownej. Poruszają się do tego o wiele szybciej od klasycznego TBM.

WyposażenieEdytuj

Koparki są obsługiwane przez trzech Koprolitów - dwóch steruje, trzeci dorzuca węgiel. Machina nie używa świdra, tylko wielkie, szybko obracające się koło z diamentowymi "zębami". Jest całkowicie kuloodporne i potrafi przebić się przez każdy rodzaj skały, także zbrojony beton, co udowodnił Drake, wbijając sie koparką do Bunkra Styksów.

BarkiEdytuj

Barki Koprolitów to wielkie żelazne statki transportowe o silnikach parowych, używane do przewozu węgla i rudy żelaza. Pływają one po kanałach na Wielkiej Równinie wykopanych przez Homo caves.

Statki te są zardzewiałe.

WykorzystanieEdytuj

Styksowie użyli koparki Koprolitów i ich samych do wykopania szerokiego tunelu łączącego jaskinie gdzie znajduje się wlot do Czeluści z wlotem do Kopcącej Jean.

Koprolici kopią nimi po prostu tunele aby wydobywać węgiel i rudę żelaza.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki