FANDOM


Pułapka cukrowa - nazwa nadana przez Drake'a kolonii osiadłych organizmów żyjących w Głębi.


Wygląd organizmuEdytuj

Pojedynczy egzemplarz przypomina stalagmit. Różni się jednak od niego regularnymi pierścieniami, pojawiającymi się co kilka centymetrów - śladami zrzucania pancerzyka. Organizmy są przyklejone do skały organiczną żywicą i występują w regularnych odstępach. W rozmiarach dochodzą do dwóch metrów długości.


Zdobywanie pożywieniaEdytuj

Jako, że słodkie pułapki to organizmy osiadłe, trudniej jest im zdobyć pożywienie. Zwłaszcza, że żyją poza wodą i to w niegościnnej Głębi. Dlatego wydzielają słodką woń, aby zwabić potencjalne ofiary. Gdy ofiara wejdzie do jaskini-pułapki i dotknie "stalagmitu", wstrzykują jej neurotoksynę paraliżującą układ nerwowy. Następnie zalewają nieprzytomną zdobycz białymi płatkami, które spełniają rolę soków trawiennych. Gdy płatki oblepią całe ciało, rozpoczynają trawienie. Zaatakowanego można uratować w okresie 48 godzin od wpadnięcia w pułapkę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki