FANDOM


Tunele: Spirala
Tunele-Spirala
Okładka
Autorzy Roderick Gordon i Brian Williams
Wydawnictwo Chicken House
Ilość stron 425
Poprzednia część Tunele: Bliżej
Następna część Tunele: Finał

Tunele: Spirala (ang. Tunnels: Spiral) - piąty tom serii "Tunele", wydany w Wielkiej Brytanii jesienią 2011 roku, w Polsce 7 marca 2012 roku.

CzęściEdytuj

  1. Faza
  2. Zawierucha
  3. Atak
  4. Eksplozja

Fabuła Edytuj

Oddział Nowej Germanii atakujący City zostaje rozbity przez górnoziemską policję i wojsko, niemniej jednak podziemni żołnierze dokonują dużych zniszczeń, zabijając szefa centralnego banku Wielkiej Brytanii, kilkadziesiąt, jeżeli nie kilkaset cywili, policjantów i wojskowych oraz rujnując centrum Londynu. Niegroźnie ranny generał Bismarck budzi się w zrujnowanym budynku, gdzie trwają trwają ostatnie walki. W przebraniu udaje mu się uciec skradzionym samochodem. Tymczasem Styksowie doprowadzają do ruiny gospodarkę Zjednoczonego Królestwa, a także prowadzą działania mające na celu odizolowania go od reszty świata. W zdestabilizowanym państwie dochodzi do fali strajków, a ostatecznie do wprowadzenia stanu wojennego.

Tymczasem pułkownik Bismarck budzi się niegroźnie ranny w ruinach jednego z budynków w Londynie, gdzie trwają ostatnie walki między służbami brytyjskimi a wojskiem Nowej Germanii. W przebraniu udaje mu się uciec. Drake natomiast dowiaduje się od zaprzyjaźnionego immunologa Charliego, że wśród próbek wirusów, które zabrał z laboratorium Styksów jest jeden znacznie silniejszy od Dominium, którego uwolnienie oznaczałoby kres większości złożonych form życia na Ziemi. Wkrótce mężczyzna spotyka Bismarcka, który widząc, co z jego ludźmi zrobili Styksowie przestaje być Naświetlony i zabiera go do rezydencji Parry'ego.

Tam już od kilku miesięcy przebywają Will, Chester, Elliott, Celia, rodzice Chestera, a także Bartleby i Colly. Podczas biegania po rezydencji Will i Chester poznają opiekującego się ogrodami Starego Wilkiego i jego szesnastoletnią córkę Stephanie. Po przybyciu do kryjówki Drake przestawia im wszystkim mieszkającego tu Sweeneya, zwanego Sparksem - byłego żołnierza, któremu wszczepiono do mózgu specjalne obwody, dzięki czemu wzrok i słuch mężczyzny znacznie się wyostrzyły, a jego szybkość reakcji na bodźce stała się dużo większa. Innym człowiekiem żyjącym na ziemiach Parry'ego jest Profesor Danforth, pozbawiony uczuć naukowiec, specjalizujący się w elektronice. Danforth wynalazł urządzenie, które umożliwia wyrwanie kogoś spod wpływów Naświetlenia. Poza tym w okolicach rezydencji mieszka również Jiggs, były żołnierz, specjalizujący się w kamuflowaniu się.

Podczas jednego z polowań Bartebly i Colly natknęli się na dwóch Graniczników. Jeden z nich podczas walki z kotem zabił go. Przerażona Colly uciekła. Okazało się, że są to żołnierze Eddiego, którzy podobnie jak on są przeciwni polityce Rebek i Starego Styksa. Dowiedziawszy się o nich wszyscy mieszkańcy rezydencji i przylegających doń parków ewakuowali się do starego, acz nadal funkcjonującego schronu przeciwatomowego, zwanego Kompleksem, którym opiekował się dawny znajomy Parry'ego, sierżant Finch. Drake i Will mieli natomiast zwrócić uwagę Styksów na siebie i odciągnąć ich od głównej grupy. Podczas wykonywania tego zadania Granicznicy otoczyli ich, a jak się okazało, była z nimi matka Chestera.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki