FANDOM


BT

Zawierucha - druga część książki Tunele: Spirala.

Rozdział jedenasty Edytuj

Samice Styksów złożyły jaja w setce ludzi. Larwy Wojowników już się wykluły i przypominają wielkie pędraki.

Elliott uderza kilka razy Eddiego w twarz. Parry nie jest zadowolony z obecności Styksa. Will, poproszony przez Drake'a, opowiada zgromadzonym o Fazie. Chłopak podejrzewa, że Elliott, jako półkrwi Styks, też może przechodzić Fazę. Elliott przechodzi badania - okazuje się, że nic jej nie jest.


W komisariacie wybucha pożar. Policjanci i uwolnieni więźniowie gaszą go. W nagrodę wszyscy zostają zwolnieni z aresztu. Pierwszy Oficer przekazuje swoje stanowisko Patrykowi.

Rozdział dwunastyEdytuj

Drake i Danforth rozmyślają, gdzie mogą ukrywać się Styksowie. Drake wpada na pomysł wykrycia Ciemnego Światła z pomocą anten kierunkowych. Sierżant Finch podsuwa myśl o użyciu do tego celu wieży BT w Londynie.

Sklepikarz z Ćwiartki, Maynard, wpada do komisariatu. Twierdzi, że jego syna powaliły czary Styksów. Policjanci biegną na miejsce zdarzenia.


Elliott została przebadana przez Danfortha. Nie czuje się z tym dobrze. Twierdzi, że teraz sama już nie wie kim jest. Will mówi jej, że dziewczyna jest Elliott i tylko to się dla niego liczy.


Patryk dociera na miejsce zdarzenia. Jest nim przejście do Górnoziemia. Żeby udowodnić, że żadnych czarów nie ma i że grubas na pewno zemdlał z głodu, Tasak próbuje zniszczyć portal. On również mdleje.

Stephanie i Elliott biją się na żarty w swoim apartamencie. Chłopcy zwiedzają apartamenty przeznaczone dla królowej Elżbiety i pokój Winstona Churchilla. Drake i cała reszta biorą szczepionkę na wirusy Styksów. Chłopcy zauważają, że z prof. Danforthem dzieje się coś dziwnego. Emily nie chce, aby jej rodzina narażała się na niebezpieczeństwo. W końcu zgadza się pójść na kompromis.

Rozdział trzynastyEdytuj

Chinook

Chinook

Wszyscy rebelianci (prócz Danfortha i Fincha) opuszczają Kompleks. Wsiadają na pokład Chinooka i odlatują. Po wylądowaniu odjeżdżają tajną podziemną koleją.

Kolej kończy się pod wieżą BT. Jest tam kuzyn sierżanta Fincha, Terry, który na szczęście nie jest Naświetlony.


Emerytowany pułkownik Harry Handcombe wybiera się na akcję. Bierze zapasowe magazynki i nóż wojskowy. Parkuje przy supermarkecie. Spotyka przy nim Annę. Daje mu ona wykrywacz Ciemnego Światła.

Parry i Danforth wykrywają działalność Styksów w Slough.


Harry wpada na blokadę. Składa się z transportera opancerzonego Wiking oraz kilku brytyjskich żołnierzy. Są Naświetleni, a przez to chamscy i bezwzględni. Obezwładniają ich Granicznicy i Eddie.

KONIEC CZĘŚCI DRUGIEJ